SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Arboga Södra Idrottsförening
Fotboll
P10
Matcher
MAJ 2022
 
01
12:00
sön
12:00    
Lärkan (konstgräs) Sala
Åkra FC P10/09 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
01
12:30
sön
12:30    
Önsta 7A
Gideonsbergs IF P10 - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
 
08
13:00
sön
13:00    
Ekbackens konstgräs
Arboga Södra IF P10 Gul - Kolsva IF P10/09  -      
08
13:00
sön
13:00    
Ekbackens konstgräs
Arboga Södra IF P10 Svart - Västerås IK P10:2  -      
 
15
10:30
sön
10:30    
Råby 2A
IK Franke P10 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
15
15:00
sön
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Gul - Västerås BK 30 P11 VIT  -      
 
21
15:00
lör
15:00    
Barkarö IP
Barkarö SK P10 - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
22
15:00
sön
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - Västerås SK FK P10 Orangea  -      
 
29
15:00
sön
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Gul - Köping FF 2010 lag 2  -      
 
31
18:15
tis
18:15    
Hamre IP 7 konstgräs 7 manna plan
Västerås IK P10:1 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
JUNI 2022
 
04
10:00
lör
10:00    
Hamre 7
Skiljebo SK Röd - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
05
15:00
sön
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - Gideonsbergs IF P10  -      
 
11
13:00
lör
13:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Gul - Hallstahammars SK FK P-10 Vit  -      
12
16:30
sön
16:30    
Ängen Hökåsen
Romfartuna GIF P10 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
 
18
13:00
lör
13:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - Sala FF P10/11  -      
AUGUSTI 2022
 
13
13:00
lör
13:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - IK Franke P10  -      
14
10:00
sön
10:00    
Bäckbyhuset
FC Europe Juniors - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
 
20
10:30
lör
10:30    
Ängen Hökåsen
Romfartuna GIF P10 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
20
15:00
lör
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Gul - Irsta IF P11   -      
SEPTEMBER 2022
 
03
12:00
lör
12:00    
Hamre 7
Skiljebo SK Gul - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
 
10
13:00
lör
13:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - Barkarö SK P10  -      
10
15:00
lör
15:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Gul - Skiljebo SK Svart  -      
 
18
11:00
sön
11:00    
Lärkans Sportfält
Sala FF P10/11 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
18
15:00
sön
15:00    
Ekängens IP
Surahammars FK P10 - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
 
24
13:00
lör
13:00    
Sturevallen
Arboga Södra IF P10 Svart - Västerås SK FK P10 Vit  -      
OKTOBER 2022
 
02
16:00
sön
16:00    
Zigenarbacken IP
Köping FF 2010 Lag 1 - Arboga Södra IF P10 Svart  -      
02
16:00
sön
16:00    
Zigenarbacken IP
Köping FF 2010 lag 2 - Arboga Södra IF P10 Gul  -      
 
Huvudsponsorer
Sponsorer
BingoLotto
Facebook